Bir tane defterim vardı. Değer verdiğim insanlar tarafından isimleri ile bir cümle falan yazılı. Şimdi o isimlerin biri bile yanımda değil. Deftere elim gitmiyor. Deftere ne yapmalıyım?

  1. Hayatında bir zamanlar sana çok yakınken; yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen, beraber yatıp beraber kalktığın, her şeyi birlikte yaşadığın bir insan olabilir. Ama bir zaman sonra hayat sizi ayırabilir, artık birbirinize uymuyor veya katlanamıyor olabilirsiniz. Hayatın normal akışı içerisinde bu herkesin başına gelen bir değişim sürecidir. Kişilerin yanında olmamasından dolayı hüzünlenip, kendi sırtına bunları yük etmektense her şeyi geçmişte kalmış güzel anılar olarak olgunlukla karşılamalısın. Böylelikle hem sen büyürsün hem yorulmazsın. Benimde dediğin gibi bir defterim var. Hala saklar arada da okurum. Arada hatırlanıp bakılacak, zamanında senin sen olmanı sağlamış Eski güzel anılar yalnızca.

  2. Benim olsa pek takmadım. Arada bir defteri açtığımda onları hatırlardım. Pekte bir şey hissetmezdim. Şuan ki durumlarını yazardım. Mert: 9. Sınıfta gitti. Ali: Hala duruyor. Yeşim: .../... Dan beri görünmüyor. Mahmut: Sanayide Falan filan

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Author: admin